7 minút čítania

Web stránka je nutnosť. Ak podnikáte, vlastníte alebo vediete firmu, túto skutočnosť už iste dobre viete. O jej kvalite rozhoduje množstvo faktorov, ktoré sú často šité na váš typ biznisu a vašich zákazníkov. Môžete mať zbrusu nový web, ktorý vám kvôli zlej štruktúre neprinesie nič, ale zároveň môžete fungovať na 8 rokov starej web stránke, ktorá stále generuje nových zákazníkov. V tom druhom prípade je však dôležité, aby vaša web stránka obsahovala aktuálne informácie a spĺňala moderné štandardy.

Mala by byť preto pravidelne aktualizovaná, responzívna (prispôsobená pre mobilné zariadenia) a doplnená o zákonné povinnosti, akou je napríklad GDPR. Ak toto vaša web stránka neobsahuje a vy ste to ešte nezačali riešiť, pravdepodobne vás to čoskoro dobehne.

V Marketing Arte sme vytvorili viac ako 150 web stránok a e-shopov. Naše možnosti a skúsenosti rastú prakticky každým dňom a to, čo bolo ešte pár rokov naspäť nemožné, je dnes už takmer rutinou. V tomto článku som preto zhrnul 8 projektov, na ktorých sme minulý rok pracovali a dnes už pomáhajú klientom plniť stanovené obchodné ciele.

Proreco.sk/.eu

Viac ako 1000 (slovom TISÍC) futbalových štadiónov potiahnutých betónom. To je plocha celkových zrealizovaných priemyselných podláh spoločnosťou PRORECO, ktorá je na Slovensku lídrom vo svojom obore. Používa špičkové svetové technológie a priemyselné podlahy realizuje po celej Európe.

Pre spoločnosť PRORECO sme vytvorili reprezentatívny web nabitý informáciami o ponúkaných službách, technológiách, ale aj rozsiahlej histórii siahajúcej do roku 1999. Dizajn je ladený do firemných modro-žltých farieb. Web stránka obsahuje rozsiahle portfólio realizácií s autentickými fotkami a špecifikáciou danej podlahy. Aktuality spoločnosti sú publikované prostredníctvom blogu a celé si to prečítate aj v anglickom jazyku.

LauraGold.sk

Najväčší výrobca svadobných obrúčok na Slovensku. Tým sa pýši značka Laura Gold, zlatníctvo s históriou siahajúcou do roku 1958. Už po prvom stretnutí sme vedeli, že pôjde o jeden z najväčších projektov, na akých sme pracovali. Zozbierali sme dáta, vytvorili predajnú štruktúru a pustili sa do práce. Cieľová skupina bola v tomto prípade veľmi rozsiahla a kládli sme vysoké nároky na kreatívnu a reprezentatívnu online prezentáciu.

Celý web je postavený na systéme WordPress. Obsahu sme dodali pútavý dizajn a web doplnili o funkcionalitu podľa potrieb klienta. Vytvorili sme katalógovú časť so svadobnými obrúčkami, e-shop pre kategóriu Šperky a blogovaciu platformu, prostredníctvom ktorej informuje spoločnosť Laura Gold svojich zákazníkov o novinkách, výstavách alebo dianí v spoločnosti. Systém je tiež doplnený o rozsiahlu mapu 100+ prevádzok po celej Slovenskej a Českej republike.

Miraitrading.ch

Obrazy, fototapety na stenu a večné ruže. Viac ako 4 000 produktov. Švajčiarsko. Aj to je Miraitrading. Pre spoločnosť sme vytvorili prehľadný e-shop kompletne v nemeckom jazyku. Jednotlivé produkty sme do e-shopu migrovali z rôznych systémov, medzi ktorými nechýbal ani sám veľký Amazon.

Systém ponúka dopravu zdarma, disponuje platbami online a doteraz predal viac ako 40 000 produktov. Komunikácia s klientom prebiehala v angličtine, meetingy a prezentácie zase prostredníctvom skype-u. Ani zahraničný klient bez znalosti slovenského jazyka pre nás nie je žiaden problém.

SBIKES.sk

Značka S-BIKES je Tesla medzi bicyklami. Moderné elektrobicykle novej generácie disponujú kvalitnými batériami, výkonným motorom a spoľahlivou riadiacou jednotkou. Majú jednoduchú obsluhu vďaka vstavanému displeju a pohodlné nabíjanie prostredníctvom obyčajnej domovej elektrickej zásuvky.

Spoločnosti sme vytvorili moderný internetový obchod v čistom minimalistickom dizajne. Bike si vyberiete z aktuálnej ponuky, kúpite online, prevezmete od kuriéra a hurá s ním na cesty alebo do lesa. Detail produktu je v tomto prípade rozsiahlejší ako obvykle, vďaka čomu komunikuje všetky vlastnosti a výhody bicyklov S-BIKES.

Euromiko.com

Euromiko je moderná autoškola s progresívnym prístupom k vzdelávaniu. Ich symbolické žlté Fábie pozná v Trenčíne takmer každý. Svedčí o tom aj 6000 študentov, s ktorými najazdili viac ako 3 800 000 km. Pán Kocián nás oslovil s cieľom vytvoriť novú, reprezentatívnu web stránku cielenú primárne na mladých ľudí.

Vytvorili sme web ladený hravou formou do žlto-čiernych farieb, na ktorom nájdu uchádzači o vodičské oprávnenie aktuálnu ponuku kurzov aj s termínom otvorenia. Samozrejmosťou je nezáväzná registrácia na vybraný kurz a kompletné informácie o autoškole, jej histórii a kľúčových konkurenčných výhodách. Za necelý rok sa len prostredníctvom novej web stránky zaregistrovalo na kurzy viac ako 400 nových študentov.

t-mech.sk/.cz/.eu/.de

Audi, BMW, Porsche, Jaguar, Lamborghini, Tesla… Všetky tieto značky určite poznáte aj vy. Na ich výrobe sa významne podieľa aj slovenská konštrukčná kancelária t-mech. Spoločnosť s medzinárodným pôsobením a pobočkami v troch krajinách vytvára robotické pracoviská pre automobilové výrobné linky. Jedným z cieľov v zadaní bol aj refresh loga a snaha nájsť ambicióznych profesionálov a rozšíriť tak tím spoločnosti o ďalších kvalifikovaných ľudí.

Celú tvorbu sme priebežne komunikovali s klientom a operatívne riešili korektúry a nové zadania. Naša grafička Dominika Slobodová vytvorila nové logo spoločnosti spolu s propagačnými materiálmi v jednotnom dizajne. V súbehu s tvorbou nového brandu sme spracovali reprezentatívny web s čistým, minimalistickým dizajnom. Hotovú web stránku sme následne preložili do 3 ďalších jazykov. Spoločnosť t-mech svoje služby a kvality plnohodnotne prezentuje na medzinárodnej úrovni.

VAJAK.sk

Chceli by ste zmeniť prácu? Rozšíriť si vedomosti? Uplatniť sa v inom odvetví? Vzdelávacia Akadémia Jána Amosa Komenského už 15 rokov poskytuje vzdelávacie a rekvalifikačné kurzy, školenia a semináre. Ich školiacim strediskom prešlo viac ako 45 000 študentov.

V Marketing Art sme mali za úlohu pretransformovať ich zastaralú web stránku do moderného, responzívneho systému a zjednodušiť registráciu na konkrétne kurzy. Kurzy sú prehľadne kategorizované a návštevníkovi poskytujú všetky dôležité informácie. Zaregistrujte sa na vybraný kurz online, absolvujte lekcie, získajte osvedčenie a nájdite si vysnený job.

SBCShop.sk

Hrávate počítačové hry? My v Marketing Art-e na ne nedáme dopustiť. Na SBC Shop sme preto patrične hrdí, je to náš vlastný projekt. Návrhy tričiek, mikín a šiltoviek pre vás vytvára naša Dominika. Systém ponúka platby online, dopravu zdarma a vymakaný vernostný program. Produktovú líniu priebežne dopĺňame. V pravidelných intervaloch realizujeme zaujímavé súťaže a zľavy. O novinkách informujeme prostredníctvom e-mailového newsletteru alebo sociálnych sietí – Facebooku a Instagramu.

Pri tvorbe web stránky je mimoriadne dôležitá komunikácia a spolupráca oboch strán. Ešte pred tým, než začneme so samotnou tvorbou, musíme pochopiť ako vaša spoločnosť funguje, spraviť si dôkladný research vašej konkurencie a stanoviť ciele novej web stránky. Až na základe týchto informácií vieme vytvoriť predajnú štruktúru a nastaviť formu vizuálnej komunikácie vašej online pobočky tak, aby bola prehľadná, pútavá a vynikla nad konkurenciou. Ak toto okoreníme SEO optimalizáciou a pridáme štipku online marketingu, vaša web stránka vám prinesie množstvo nových zákazníkov a pomôže vám plniť stanovené obchodné ciele.

Príďte sa s nami porozprávať

Ak aj vy hľadáte dodávateľa novej web stránky, dohodnite si nezáväzné stretnutie, na ktorom si pri šálke dobrej kávy všetko potrebné vysvetlíme.

Kontaktovať

Peter Šedivý

Marketing Art mi dáva priestor na realizáciu funkčných, použiteľných a vizuálne prívetivých projektov. Úspešne tak premieňame návštevu vašej web stránky na príjemne strávený čas, pri ktorom zákazník ľahko a rýchlo nájde produkty alebo informácie, ktoré hľadá.