7 minút čítania

Web stránka je nutnosť. Ak podnikáte, vlastníte alebo vediete firmu, túto skutočnosť už iste dobre viete. O jej kvalite rozhoduje množstvo faktorov, ktoré sú často šité na váš typ biznisu a vašich zákazníkov. Môžete mať zbrusu nový web, ktorý vám kvôli zlej štruktúre neprinesie nič, ale zároveň môžete fungovať na 8 rokov starej web stránke, ktorá stále generuje nových zákazníkov. V tom druhom prípade je však dôležité, aby vaša web stránka obsahovala aktuálne informácie a spĺňala moderné štandardy.

Mala by byť preto pravidelne aktualizovaná, responzívna (prispôsobená pre mobilné zariadenia) a doplnená o zákonné povinnosti, akou je napríklad GDPR. Ak toto vaša web stránka neobsahuje a vy ste to ešte nezačali riešiť, pravdepodobne vás to čoskoro dobehne.

V Marketing Arte sme vytvorili viac ako 150 web stránok a e-shopov. Naše možnosti a skúsenosti rastú prakticky každým dňom a to, čo bolo ešte pár rokov naspäť nemožné, je dnes už takmer rutinou. V tomto článku som preto zhrnul 8 projektov, na ktorých sme minulý rok pracovali a dnes už pomáhajú klientom plniť stanovené obchodné ciele.

Proreco.sk/.eu

Viac ako 1000 (slovom TISÍC) futbalových štadiónov potiahnutých betónom. To je plocha celkových zrealizovaných priemyselných podláh spoločnosťou PRORECO, ktorá je na Slovensku lídrom vo svojom obore. Používa špičkové svetové technológie a priemyselné podlahy realizuje po celej Európe.

Pre spoločnosť PRORECO sme vytvorili reprezentatívny web nabitý informáciami o ponúkaných službách, technológiách, ale aj rozsiahlej histórii siahajúcej do roku 1999. Dizajn je ladený do firemných modro-žltých farieb. Web stránka obsahuje rozsiahle portfólio realizácií s autentickými fotkami a špecifikáciou danej podlahy. Aktuality spoločnosti sú publikované prostredníctvom blogu a celé si to prečítate aj v anglickom jazyku.

LauraGold.sk

Najväčší výrobca svadobných obrúčok na Slovensku. Tým sa pýši značka Laura Gold, zlatníctvo s históriou siahajúcou do roku 1958. Už po prvom stretnutí sme vedeli, že pôjde o jeden z najväčších projektov, na akých sme pracovali. Zozbierali sme dáta, vytvorili predajnú štruktúru a pustili sa do práce. Cieľová skupina bola v tomto prípade veľmi rozsiahla a kládli sme vysoké nároky na kreatívnu a reprezentatívnu online prezentáciu.

Celý web je postavený na systéme WordPress. Obsahu sme dodali pútavý dizajn a web doplnili o funkcionalitu podľa potrieb klienta. Vytvorili sme katalógovú časť so svadobnými obrúčkami, e-shop pre kategóriu Šperky a blogovaciu platformu, prostredníctvom ktorej informuje spoločnosť Laura Gold svojich zákazníkov o novinkách, výstavách alebo dianí v spoločnosti. Systém je tiež doplnený o rozsiahlu mapu 100+ prevádzok po celej Slovenskej a Českej republike.

Miraitrading.ch

Obrazy, fototapety na stenu a večné ruže. Viac ako 4 000 produktov. Švajčiarsko. Aj to je Miraitrading. Pre spoločnosť sme vytvorili prehľadný e-shop kompletne v nemeckom jazyku. Jednotlivé produkty sme do e-shopu migrovali z rôznych systémov, medzi ktorými nechýbal ani sám veľký Amazon.

Systém ponúka dopravu zdarma, disponuje platbami online a doteraz predal viac ako 40 000 produktov. Komunikácia s klientom prebiehala v angličtine, meetingy a prezentácie zase prostredníctvom skype-u. Ani zahraničný klient bez znalosti slovenského jazyka pre nás nie je žiaden problém.

SBIKES.sk

Značka S-BIKES je Tesla medzi bicyklami. Moderné elektrobicykle novej generácie disponujú kvalitnými batériami, výkonným motorom a spoľahlivou riadiacou jednotkou. Majú jednoduchú obsluhu vďaka vstavanému displeju a pohodlné nabíjanie prostredníctvom obyčajnej domovej elektrickej zásuvky.

Spoločnosti sme vytvorili moderný internetový obchod v čistom minimalistickom dizajne. Bike si vyberiete z aktuálnej ponuky, kúpite online, prevezmete od kuriéra a hurá s ním na cesty alebo do lesa. Detail produktu je v tomto prípade rozsiahlejší ako obvykle, vďaka čomu komunikuje všetky vlastnosti a výhody bicyklov S-BIKES.

Euromiko.com

Euromiko je moderná autoškola s progresívnym prístupom k vzdelávaniu. Ich symbolické žlté Fábie pozná v Trenčíne takmer každý. Svedčí o tom aj 6000 študentov, s ktorými najazdili viac ako 3 800 000 km. Pán Kocián nás oslovil s cieľom vytvoriť novú, reprezentatívnu web stránku cielenú primárne na mladých ľudí.

Vytvorili sme web ladený hravou formou do žlto-čiernych farieb, na ktorom nájdu uchádzači o vodičské oprávnenie aktuálnu ponuku kurzov aj s termínom otvorenia. Samozrejmosťou je nezáväzná registrácia na vybraný kurz a kompletné informácie o autoškole, jej histórii a kľúčových konkurenčných výhodách. Za necelý rok sa len prostredníctvom novej web stránky zaregistrovalo na kurzy viac ako 400 nových študentov.

t-mech.sk/.cz/.eu/.de

Audi, BMW, Porsche, Jaguar, Lamborghini, Tesla… Všetky tieto značky určite poznáte aj vy. Na ich výrobe sa významne podieľa aj slovenská konštrukčná kancelária t-mech. Spoločnosť s medzinárodným pôsobením a pobočkami v troch krajinách vytvára robotické pracoviská pre automobilové výrobné linky. Jedným z cieľov v zadaní bol aj refresh loga a snaha nájsť ambicióznych profesionálov a rozšíriť tak tím spoločnosti o ďalších kvalifikovaných ľudí.

Celú tvorbu sme priebežne komunikovali s klientom a operatívne riešili korektúry a nové zadania. Naša grafička Dominika Slobodová vytvorila nové logo spoločnosti spolu s propagačnými materiálmi v jednotnom dizajne. V súbehu s tvorbou nového brandu sme spracovali reprezentatívny web s čistým, minimalistickým dizajnom. Hotovú web stránku sme následne preložili do 3 ďalších jazykov. Spoločnosť t-mech svoje služby a kvality plnohodnotne prezentuje na medzinárodnej úrovni.

VAJAK.sk

Chceli by ste zmeniť prácu? Rozšíriť si vedomosti? Uplatniť sa v inom odvetví? Vzdelávacia Akadémia Jána Amosa Komenského už 15 rokov poskytuje vzdelávacie a rekvalifikačné kurzy, školenia a semináre. Ich školiacim strediskom prešlo viac ako 45 000 študentov.

V Marketing Art sme mali za úlohu pretransformovať ich zastaralú web stránku do moderného, responzívneho systému a zjednodušiť registráciu na konkrétne kurzy. Kurzy sú prehľadne kategorizované a návštevníkovi poskytujú všetky dôležité informácie. Zaregistrujte sa na vybraný kurz online, absolvujte lekcie, získajte osvedčenie a nájdite si vysnený job.

SBCShop.sk

Hrávate počítačové hry? My v Marketing Art-e na ne nedáme dopustiť. Na SBC Shop sme preto patrične hrdí, je to náš vlastný projekt. Návrhy tričiek, mikín a šiltoviek pre vás vytvára naša Dominika. Systém ponúka platby online, dopravu zdarma a vymakaný vernostný program. Produktovú líniu priebežne dopĺňame. V pravidelných intervaloch realizujeme zaujímavé súťaže a zľavy. O novinkách informujeme prostredníctvom e-mailového newsletteru alebo sociálnych sietí – Facebooku a Instagramu.

Pri tvorbe web stránky je mimoriadne dôležitá komunikácia a spolupráca oboch strán. Ešte pred tým, než začneme so samotnou tvorbou, musíme pochopiť ako vaša spoločnosť funguje, spraviť si dôkladný research vašej konkurencie a stanoviť ciele novej web stránky. Až na základe týchto informácií vieme vytvoriť predajnú štruktúru a nastaviť formu vizuálnej komunikácie vašej online pobočky tak, aby bola prehľadná, pútavá a vynikla nad konkurenciou. Ak toto okoreníme SEO optimalizáciou a pridáme štipku online marketingu, vaša web stránka vám prinesie množstvo nových zákazníkov a pomôže vám plniť stanovené obchodné ciele.

Príďte sa s nami porozprávať

Ak aj vy hľadáte dodávateľa novej web stránky, dohodnite si nezáväzné stretnutie, na ktorom si pri šálke dobrej kávy všetko potrebné vysvetlíme.

Kontaktovať

author-avatar

Peter Šedivý

Marketing Art mi dáva priestor na realizáciu funkčných, použiteľných a vizuálne prívetivých projektov. Úspešne tak premieňame návštevu vašej web stránky na príjemne strávený čas, pri ktorom zákazník ľahko a rýchlo nájde produkty alebo informácie, ktoré hľadá.